Przedrzeć się przez konkurencję

W dużym mieście urzęduje wielu lekarzy trudniących się w tych samych specjalnościach. O ile w mniejszych miejscowościach do jednego lekarza ustawiają się długie kolejki, w mieście pacjenci dokonują selektywnego wyboru w oparciu o łatwo dostępne informacje – zazwyczaj obecne w Internecie. Najlepsze recenzje, rozsądne ceny, imponujące doświadczenie, czy dogodna lokalizacja – słowem, nie jest łatwo przebić się pośród tylu możliwości oferowanych przez konkurencję. W dużym mieście pacjenci mają realnie większy wybór, przez co wśród lekarzy wzrasta presja.

Po trudnych studiach oraz odbyciu niemal nieodpłatnych praktyk w szpitalu, lekarze pragną odnosić realne korzyści wynikające z pełnionego zawodu. Nic dziwnego. Niestety reklamowanie się w branży medycznej jest zabronione. Zatem co zrobić, by przedrzeć się przez konkurencję i dotrzeć do pacjentów?

Poznaj potęgę Internetu

Lekarzu, przedstaw się w sieci. To bardzo tania i co ważne, legalna forma promocji. Załóż profil na znanym portalu rankingowym i zainteresuj się tworzeniem własnej strony internetowej. Jeśli jesteś młodym lekarzem i nie posiadasz jeszcze doświadczenia, którym warto się pochwalić, zorientuj się, czy Twoje nazwisko widnieje na witrynie strony internetowej placówki, w której pracujesz.

Bądź miły dla swoich pacjentów, zachowaj profesjonalizm i zbieraj pozytywne opinie! Dzięki takim portalom, jak Znany Lekarz, możesz zdobywać coraz większą wiarygodność, a co za tym idzie, umawiać więcej wizyt z pacjentami. To prosta droga do sukcesu i założenia własnego ośrodka, w którym będziesz mógł w pełni skupić się na rozwijaniu swojej specjalności.

Uwaga, patrzą!

Jeśli przekonałeś się już, że warto pokazać ludzką twarz w Internecie, pamiętaj o granicach. Jeśli dla przykładu masz osobisty profil na Facebook’u, od razu go zastrzeż. Nigdy nie wiadomo, czy miły sąsiad nie postanowi oznaczyć Cię publicznie na zdjęciu z grilla czy marszu obnażającym Twoje poglądy polityczne. W Internecie musisz funkcjonować jako ekspert i specjalista medyczny. Jeśli zaufany pacjent zobaczy informacje, których widzieć nie powinien, nie tylko może poczuć się oszukany ale i pójść o krok dalej – np. wygłaszając swoją negatywną opinię publicznie.

Niestety, zawód lekarza zobowiązuje. Wszystko, co prywatne, powinno być ściśle chronione. Przypomnij sobie treść przysięgi, którą składałeś i spróbuj wdrażać ją w życie przy użyciu dóbr dzisiejszej technologii.