Lekarz w Internecie? Doskonale! Jednym z najpopularniejszych grzechów lekarzy jest to, że ignorują cyberświat. Jeśli rozwijasz swoją karierę w branży medycznej i jednak posiadasz stronę internetową lub konto na portalu rankingowym, wielkie brawa! Jeden grzech za Tobą.

To nie koniec

Wielu lekarzom wydaje się, że samo założenie strony internetowej wystarczy. Często zapominają o jej istnieniu do tego stopnia, że nie wprowadzają nowych danych, np. zmienionej lokalizacji, czy poszerzonej specjalizacji. Finalnie taka strona internetowa jest większą szkodą niż pożytkiem.

Prace, których końca nie widać

Pamiętaj, Internet potrzebuje ciągłej aktywności – podobnie jak pieniądz potrzebuje obiegu. Jeśli na bieżąco będziesz optymalizował swoją stronę internetową, a także zdecydujesz się na usługi z zakresu marketingu internetowego, kolejny grzech z głowy. Jeśli jednak ignorujesz słuszność bieżącej wymiany danych w Internecie, bądź świadom tego, że w niedługim czasie bardziej nowocześni koledzy z branży po prostu wyprą Twoje usługi z rynku.

Janusz Internetu

Rozumiemy, że pragniesz zaoszczędzić pieniądze, jednak marketing internetowy nie jest zbędnym wydatkiem, lecz inwestycją w rozwój Twojej kariery medycznej. Pamiętaj o tym – sam nie zawojujesz w świecie Internetu. Nie wątpimy w Twój potencjał, jednak zakładamy, że zwyczajnie brakuje Ci czasu na szkolenia z marketingu internetowego. Z tego powodu o wiele mniej będzie Cię kosztowało, jeśli wynajmiesz specjalistów a sam zajmiesz się tym, na czym znasz się najlepiej.

Uwaga – prywata

Oddzielaj życie osobiste od życia zawodowego. Jako lekarz w Internecie musisz bardzo uważać. Czasem wyraźnie głoszone poglądy polityczne, czy niezbyt poważne zdjęcie z imprezy u szwagra, może negatywnie wpłynąć na Twój profesjonalny wizerunek. Jeśli posiadasz konto na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie, zastrzeż je i nie przyjmuj zaproszeń osób, których nie znasz. To nie żart – lekarze w szczególny sposób powinni chronić swojej prywatności. Nie publikuj osobistych zdjęć, nie pokazuj gdzie mieszkasz ani z kim się przyjaźnisz. To pomoże Ci uniknąć wielu przykrych sytuacji, które mogłyby się negatywnie odbić na Tobie oraz Twoich najbliższych.