Brak czasu oraz niechęć do stania w kolejce po kilka godzin, żeby zarejestrować się do lekarza sprawia, że wiele osób odkłada wizyty „na później”. Nie zawsze jest to dobra decyzja, zwłaszcza gdy stan zdrowia na to nie pozwala. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się rezerwacje wizyt przez Internet. Jak to działa i jakie korzyści ze sobą niesie?

Wygoda dla pacjenta

Posiadanie rezerwacji online to wygoda zarówno dla pacjenta, jak i personelu danej placówki. Można śmiało stwierdzić, że jest to druga, czynna całą dobę rejestracja, dzięki czemu klienci mogą umówić wizytę w wolnej chwil, nawet w nocy, bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie to wpływa na popularność konkretnego gabinetu i zwiększenie ilości przyjmowanych pacjentów. Z reguły wiele osób musi o wczesnej porze wstać, żeby zdołać się zarejestrować, a nie zawsze się to udaje, gdyż i tak jest ograniczona liczba przyjmowanych chorych. Tak więc po co pacjenci mają marnować swój cenny czas i się denerwować? Rejestracja przez Internet jest również dużym plusem dla zarządców danych placówek, ponieważ na podstawie najczęściej wybieranych przez pacjentów godzin, będą oni w stanie odpowiednio ustalić godziny pracy personelu medycznego.

Zawsze na bieżąco

Nad stroną do umawiania wizyt zawsze ktoś czuwa, więc nasi pacjenci mają pewność, że wszystkie ważne informacje są podawane na bieżąco. W ten sposób unikną rejestrowania się do lekarza, który w danym interesującym ich dniu ma akurat urlop. Dodatkowo dzięki stronie internetowej możemy poinformować ich o różnych usługach, które być może przyciągną ich uwagę. Co więcej, zawsze lepiej spojrzeć w kalendarz przyjęć i na spokojnie, bez pośpiechu zastanowić się nad najbardziej dogodnym terminem, niż być poganianym przez panie w rejestracji czy innych pacjentów, co może każdego zdekoncentrować i w efekcie pacjent zapomni, że ma już coś zaplanowane w tym czasie. Zaletą jest również możliwość sprawdzenia, czy w ostatniej chwili nie zwolnił się jakiś termin, dzięki czemu, jeśli istnieje taka potrzeba, pacjenci będą mogli przesunąć swoją wizytę. Odwołanie jej także nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Oszczędność czasu

Duże grono pacjentów zapomina o swoich wizytach i po prostu na nie nie przychodzi. Jest to z pewnością strata czasu dla lekarza, ponieważ w tym momencie mógłby przyjąć kolejną osobę z kolejki i szybciej zakończyć ciężki dzień pracy. Dlatego internetowy system umawiania wizyt jest dużą zaletą, szczególnie dla zapominalskich.

Jak to działa?

Umawianie wizyt odbywa się przez stronę internetową. Należy wyszukać odpowiedniego specjalistę, do którego chce się udać, wypełnić formularz i potwierdzić umówienie wizyty poprzez SMS. Jest to szybka, łatwa i wygodna forma rejestracji. Co więcej, aby nie zapomnieć o wizycie, to na dwa dni przed pacjent dostaje powiadomienie, które mu o tym przypomina. Najczęściej wysyłany jest jeszcze SMS lub wiadomość email na dwie godziny przed planowaną wizytą. Z tego względu nie trzeba się martwić, że pacjent zgubił np. karteczkę z dokładną datą i godziną badań lekarskich.

Wirtualna rejestracja to same korzyści zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Dlatego warto z niej korzystać i wprowadzić ją również na swojej stronie internetowej.