Strony satelitarne mają na celu zwiększenie prawdopodobieństwa zainteresowania internautów Twoją usługą. Posiadają one odnośniki do strony matki. W momencie gdy zarówno strona satelitarna, jak i strona matka są wysoko pozycjonowane, Twoje szanse na zwiększenie popularności podwajają się.

Jak to się dzieje?

Użytkownik, który dostanie się na stronę satelitę, będzie podprogowo otrzymywać informacje (linki, frazy) kierujące na stronę matkę. To tak jakby strona satelitarna była ciekawa ale tylko poglądowa – aby dowiedzieć się czegoś więcej, należałoby udać się na witrynę stanowiącą punkt odniesienia.

Analiza skuteczności

Nie każda strona satelitarna jest odpowiednio przygotowana. Należy wykorzystać specjalne narzędzia, które w szczegółowy sposób badają skuteczność satelity i ukazują procentowy wzrost zasięgu strony matki. Jest coraz więcej dostępnych programów (Google Analytics, Mixpanel czy PIWIK), które pokazują także, co należałoby zmienić, co usunąć a co dodać, by strona matka uzyskała jeszcze lepszą klikalność.

Implementacja systemów jest o wiele prostsza na satelicie, niż na witrynie matce. Wszystko dlatego, że strony satelitarne posiadają mniej informacji. Np. opisana jest jedna usługa, podczas gdy na witrynie właściwej usług jest kilkadziesiąt. Jesteś właścicielem dużej przychodni i zatrudniasz wielu specjalistów? Świetnie będzie dla przynajmniej kilku z nich stworzyć stronę satelitarną. Rezultaty z pewnością Cię zaskoczą.

W przypadku implementacji kodów śledzących na stronie satelitarnej, nie potrzebujesz ani dużo czasu ani wyjątkowo rzadkich zdolności. Na Youtubie jest wiele tutoriali an ten temat. Nie masz ani minuty wolnego czasu? Zatrudnij do stworzenia strony satelitarnej firmę, która zajmuje się marketingiem internetowym. Z pewnością będą wiedzieli, co masz na myśli.

Budowanie podstron na stronie matce jest bardzo rozsądne, ponieważ z każdej z nich można w szybki sposób zbudować witrynę satelitarną. Takie działania to nic innego jak wspieranie pozycjonowania Twojej strony internetowej. Korzystnie, tanio, zgodnie z prawem. Używaj możliwości Internetu i rozwijaj swoje usługi na terenie całego kraju!