Spotkajmy się w Internecie

Czy wiedziałeś, że obecnie ponad 80% polskich gospodarstw domowych korzysta z Internetu? Poza urządzeniami stacjonarnymi, mówimy głównie o smartfonach i tabletach, z którymi większość ludzi się nie rozstaje nawet na chwilę. To oznacza, że będąc lekarzem odłączonym od cyberświata, praktycznie nie jest się w zasięgu potencjalnych pacjentów.

Przychodnia, w której pracujesz dba o umawianie wizyt do Twojego gabinetu? Świetnie, jednak warto byś stał się w jakiś sposób niezależny i posiadał kontrolę nad tym, kogo i kiedy przyjmujesz. Dodatkowo, jeśli pragniesz oferować prywatne usługi lekarskie, koniecznie spotkaj się ze swoimi przyszłymi klientami w Internecie. Już teraz wielu Twoich kolegów i wiele koleżanek z branży cieszy się pozytywnymi opiniami w sieci. Pomyśl, gdzie będą za kilka lat.

Nie trać czasu!

Nawet jeśli dzisiaj nie narzekasz na brak pacjentów, pamiętaj, że profesjonalne ośrodki medyczne coraz skrupulatniej zatrudniają do siebie lekarzy. Często o podpisaniu umowy decydują rekomendacje obecne w Internecie, np. na portalach rankingowych dla lekarzy. Nie pozwól, by po tak ciężkiej drodze ominęła Cię szansa na karierę medyczną.

Umawianie wizyt online

Dzięki możliwościom, jakie daje Internet, lekarz nie musi dłużej dyżurować przy telefonie, tudzież zatrudniać sekretarkę. Wystarczy założyć swoją stronę internetową z możliwością elektronicznej rejestracji lub zarejestrować się na portalu Znany lekarz lub innym, pokrewnym, z opcją internetowej rejestracji.

Wiele osób stroni dziś od kontaktów telefonicznych. Bezosobowe dokonywanie rejestracji zachęca pacjentów do umawiania się na wizytę. Dodatkowo, mogą oni bez zażenowania anulować spotkanie, co umożliwia uniknięcie tzw. zjawiska no-shows. Lekarz, do którego można umówić się za pośrednictwem Internetu nie powinien mieć dzisiaj żadnego problemu ze zbyt małą ilością pacjentów. To z kolei daje mu szansę na szybkie zdobycie doświadczenia w branży.

Płatność elektroniczna

To kolejne ułatwienie – zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Po odbyciu wizyty, pacjent zostaje zobowiązany do zapłaty. Wie on jednak jak wyglądają koszty, przez co nie będzie ich kwestionował. Dodatkowo, posiada możliwość zapłacenia w określonym terminie. Jeśli dla przykładu pacjent umawia wizytę, jednak nie posiada możliwości zapłaty w ten sam dzień, nie musi z tego powodu anulować spotkania oraz doświadczać wstydliwych scen.

To bardzo ważne – w Polsce możliwość dokonywania płatności za pośrednictwem przelewu internetowego wcale nie jest popularne. Jeśli za Twoje usługi będzie można zapłacić w ten sposób, z pewnością zostanie to przez pacjentów zapamiętane. Opcja płatności online daje Ci w tym momencie możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji. Ponieważ w branży medycznej tradycyjne reklamy są niedozwolone, to byłaby świetna opcja promocji.

Telekonsultacje

Zdalna opieka medyczna? Do 2016 roku w Polsce telemedycyna była zabroniona. Dzisiaj jest to możliwe! Dzięki odpowiedniemu sprzętowi (patrz – artykuł o lekarzu mobilnym) oraz możliwościom, jakie daje Internet, możesz pomóc swoim pacjentom, którzy np. w danym momencie są zbyt daleko, by dotrzeć do Twojego gabinetu. Dzięki oferowaniu klientom konsultacji online, zagwarantujesz im opiekę oraz poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, jaka dzieli Was odległość.