Nowoczesny lekarz to dzisiaj także mobilny specjalista. Placówki medyczne, które dbają o wyposażenie pracowników w nowoczesny sprzęt, znacznie zwiększają swoją renomę. Całodobowa opieka nie musi wiązać się z hospitalizacją pacjentów. Dzisiaj od kontrolowania ich stanu zdrowia mamy urządzenia oraz aplikacje mobilne.

Comarch opracował specjalny system zdalnej komunikacji między lekarzem a pacjentem. Prezentuje on szereg usług, zapewniających stały kontakt z lekarzami, poza jednostkami medycznymi.

Bez wychodzenia z domu można uzyskać informacje dotyczące naszego stanu zdrowia, bez konieczności czekania w ośrodkach zdrowia. W przypadku przewlekłych chorób, możliwe jest kontynuowanie leczenia w przyjaznym środowisku domowym. Stres oraz frustracja, jaka wiąże się z koniecznością przebywania w placówce medycznej, często utrudniają rekonwalescencję. Zwłaszcza w przypadku starszych osób, warto mieć możliwość stałego przebywania wśród bliskich.

System zdalnej opieki medycznej to także szereg korzyści dla przychodni oraz szpitali. Nowoczesny sprzęt monitorujący stan zdrowia pacjentów, zmniejsza wykorzystanie łóżek w placówkach medycznych, odciąża personel szpitala oraz gwarantuje lekarzom stały dostęp do historii choroby ich pacjentów.

Nowatorskie urządzenia, kontrolujące pracę serca, wstawionego rozrusznika, czy ciśnienia pacjenta, w przypadku niepokojących anomalii, informują placówki medyczne o konieczności podjęcia natychmiastowej interwencji.

Aplikacje (nie tylko randkowe)

Dzięki portalom z rankingami lekarzy oraz możliwości szybkiego skontaktowania się z daną placówką medyczną, pacjenci mogą mieć stały kontakt z najlepszymi specjalistami. Wystarczy uruchomić jedną ze sprawdzonych aplikacji.
Kolejki w smutnych szarych korytarzach to już przeszłość. Opcja rejestracji on-line, zapewnia możliwość umówienia się na wizytę o ustalonej porze. Dzięki temu pacjent zaoszczędzi sobie stresu związanego z długim oczekiwaniem na wykonanie istotnych badań lub konsultacji z lekarzem.

Recepta od zaraz

Recepty wystawiane online to zbawienie dzisiejszych czasów. W przypadku ciężkich chorób, jak astma, czy cukrzyca, konieczne jest posiadanie wszystkich leków w domowej apteczne. Niestety, pamięć każdego czasem zawodzi. Co zrobić, gdy lek potrzebny jest od zaraz a my mieszkamy na obrzeżach miasta lub przychodnie odmawiają nam rejestracji u lekarza?
Istnieją sprawdzone portale, jak Dimedic, gdzie możliwy jest szybki kontakt z lekarzem oraz pozyskanie potrzebnej recepty drogą internetową. To oznacza, że bez wychodzenia z domu możesz uzyskać szybką reakcję na powstałe dolegliwości.