Wiele osób obawia się wizyt u stomatologa, przez co bardzo często, kiedy trafiają do tego specjalisty, ich uzębienie jest już w bardzo złym stanie. Warto mieć jednak świadomość, że nowoczesne kliniki stomatologiczne niczym nie przypominają gabinetów, które wielu pacjentów pamięta sprzed kilkunastu lat. Leczenie stomatologiczne może być nie tylko efektywne i bezbolesne, ale znacznie poprawić komfort życia pacjenta. Jakie nowoczesne usługi oferują kliniki stomatologiczne? Podpowiadamy.

Nowoczesna implantologia

Braki w uzębieniu to jedna z przyczyn, dla których coraz więcej pacjentów odwiedza miejsce, jakim jest klinika stomatologiczna. Kraków to miejscowość, w której funkcjonują nowoczesne gabinety dentystyczne oferujące usługi implantologiczne. Implantologia to stosunkowo najmniej inwazyjna metoda przywrócenia utraconego uzębienia. Obecnie w gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się systemy takie jak All-on-4, który polega na odbudowie pełnego łuku zębowego podczas jednej wizyty, a także technikę Osstem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W przypadku, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba, często jedynym sposobem na jego uratowanie, jest wykonanie leczenia endodontycznego, czyli kanałowego. Jeszcze do niedawna jego efekty często nie były zadowalające ze względu na możliwość kontrolowania stopnia wypełnienia kanału jedynie za pośrednictwem RTG.

Obecnie nowoczesne kliniki stomatologiczne wykorzystują najdokładniejsze z dostępnych badań w diagnostyce obrazowej, czyli tomografię komputerową CBCT. Dodatkowo trudne zadanie oczyszczania kanałów ułatwia specjalistyczny sprzęt, jakim jest mikroskop operacyjny, który powiększa pole zabiegowe nawet 30-krotnie, dzięki czemu ząb może być dokładnie opracowany i wypełniony.

Nowoczesne leczenie ortodontyczne

Nowoczesne usługi w klinikach stomatologicznych obejmują również leczenie ortodontyczne. Dostępne aparaty nie muszą być tak bardzo widoczne, jak wykorzystywane do niedawna metalowe modele. Obecnie w gabinetach stomatologicznych oferowane są również aparaty estetyczne, a więc przezroczyste lub w kolorze zębów. Wiele gabinetów oferuje również leczenie aparatami nakładkowymi. W takim przypadku wady zgryzu niwelowane są za pomocą całkowicie niewidocznych nakładek, a pacjent może zobaczyć finalny efekt leczenia na wizualizacji.

Nowoczesne wybielanie zębów

Wśród chętnie wybieranych przez pacjentów nowoczesnych usług oferowanych przez kliniki stomatologiczne, wymienia się wybielanie zębów. Na przykład technika systemet PrevDent CrWR to najnowocześniejsza metoda wybielania zębów i regeneracji szkliwa, dzięki której po zaledwie jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym, zęby pacjenta są lśniące i jaśniejsze.